خدمات
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
اخبار > جلسه دفاع از دکتری جناب آقای مالک پورحسینی


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه دفاع از دکتری جناب آقای مالک پورحسینی

جلسه دفاع از رساله دکتری با عنوان:  مدل سازی و تحلیل اثر آگاهی، آموزش و رسانه ها بر دینامیک سوء مصرف مواد

چهارشنبه هفدهم مهرماه جاری، جلسه دفاع از رساله یکی دیگر از دانشجویان دکترای ریاضی محض گرایش آنالیز برگزار خواهد شد.

در این دفاعیه آقای مالک پورحسینی از رساله دکترای خود با عنوان« مدل سازی و تحلیل اثر آگاهی، آموزش و رسانه ها بر دینامیک سوء مصرف مواد » دفاع کرده و به درجه دکتری نائل خواهد شد. آقای دکتر رضا معمار باشی راهنمایی وی را در انجام این رساله بر عهده داشته است. در این جلسه آقایان دکتر عبدالرحمن رازانی استاد دانشکده ریاضی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین، دکتر اسدالله آقاجانی، دانشیار دانشکده ریاضی دانشگاه علم و صنعت و دکتر مجید اسحاقی، استاد دانشکده ریاضی دانشگاه سمنان داوری رساله را بر عهده خواهند داشت. این جلسه به سرپرستی دکتر فریدون حبیبیان دهکردی به عنوان نماینده تحصیلات تکمیلی دانشگاه برگزار خواهد شد.شروع این دفاعیه راس ساعت 17 در سالن جلسات دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر برگزار خواهد بود .

چکیده ای از موضوع رساله

مسئله اعتیاد به مواد مخدر یکی از مشکلات پیچیده جوامع بشری است که به ویژه در عصر حاضر به یکی از معضلات اجتماعی اکثر کشورها تبدیل شده است. پیشبینی و تحلیل گسترش اعتیاد و بررسی کمی عوامل دخیل در آن برای تصمیمگیرندگان جوامع بسیار مفید است‏، لذا متخصصان شاخههای مختلف، از جمله‏، ریاضی‏ و آمار به یاری متخصصان علوم اجتماعی آمده و به مدلسازی و تحلیل روال گسترش اعتیاد‏، بررسی برخی از عوامل دخیل در تشدید و یا کنترل گسترش آن پرداختهاند.

 این رساله به مدلسازی اثرات فوق بر روال تغییرات تعداد مصرف کنندگان و تطبیق مدلها با دادههای تجربی و نیز آنالیز مدلها پرداخته که میتوان از آنها در پیشبینی تغییرات کمی و کیفی گسترش اعتیاد و اتخاذ راهکارهایی برای کنترل آنها استفاده کرد. همچنین در این  مدلسازی میتوان بررسی نمود که برای دوری نمودن جامعه از سوء مصرف مواد چه اقداماتی باید انجام شود و همچنین تاثیر آموزش را بر این کار سنجید و علاوه بر آن راهکارهایی که باعث کاهش استفاده نادرست از مصرف مواد و تاثیر آموزش برای کمک کردن به این کار میشود را مورد آزمایش قرار داد .


١٥:٣٩ - 1398/07/10    /    شماره : ١٧٠٢٦    /    تعداد نمایش : ٥٦آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 28222
 بازدید امروز : 361
 کل بازدید : 1003575
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0/3750
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب