پنج شنبه ٢١ فروردين ١٣٩٩
خدمات
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > فراخوان اهدا کتابهای الکترونیکی اساتید و دانشجویان دانشگاه به کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد


   نسخه چاپي    ارسال به دوست
 
    فراخوان اهدا کتابهای الکترونیکی اساتید و دانشجویان دانشگاه به کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد
  

مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه از تلاش برای افزايش تعداد عناوين كتب الكترونيكي كتابخانه مركزي و مرکز اسناد دانشگاه خبر داد. دکتر رحمان معرفت اعلام کرد: افزایش عناوین کتاب ها در کتابخانه دیجیتال دانشگاه ضمن آنکه در فرايند ارائه خدمات مناسب به پژوهشگران، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه موثر است، در رتبه بندي های ملی و بین المللی نیز حائز اهمیت بوده و اثرگذار است. بر همین اساس كتابخانه مركزي و مركز اسناد دانشگاه در نظر دارد مجموعه كتب الكترونيكي خود را از شیوه های مختلف از جمله دريافت كتب الكترونيكي اهدايي توسط دانشجویان و اساتید محترم دانشگاه توسعه دهد.

استادیار علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه همچنین افزود: از كليه اساتيد ارجمند، دانشجويان گرامی، پژوهشگران و كاركنان ارزشمند تقاضا داریم در صورت تمايل، برای افزایش غناي منابع كتابخانه ديجيتال دانشگاه و استفاده حداكثري از اين منابع،  نسبت به اهداي كتابهای الکترونیکی و فایل های حاوی کتابهای خود به كتابخانه مركزي دانشگاه اقدام نمايند. عضو هیات علمی دانشگاه سمنان همچنین گفت: در اهدای کتابهای الکترونیکی به کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد توسط علاقمندان، توجه به چند نکته می تواند فرایند اهدا اثر به کتابخانه مرکزی و سازماندهی منابع اهدایی را تسهیل بخشد: 

  1. فايل هاي ارسالي مي توانند در فرمت هاي مختلف صوتي، pdf، wordو …باشند (ترجيحا فايهاي ارسالي به صورت يك دست و در قالب يك فايل باشد)

  2. كتب الكترونيكي اهدايي به مسئول بخش کتابخانه دیجیتال دانشگاه سرکار خانم خوشبین تحویل داده شود.برای هماهنگی لازم می توانید باتلفن تماس: 02331535138- و يا داخلي 5138 ارتباط برقرار کنید.

  3. در صورت پايين بودن حجم كتب الكترونيكي مي توان فايلها را به آدرس ايميل كتابخانه مركزيدانشگاه lib@semnan.ac.ir ارسال نمود در غير اينصورت به صورتCD یاDVDیا در صورت مراجعه حضوری در قالب فلش مموری به کتابخانه مرکزی تحويل داد.

مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه در پایان افزود: کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه زیرساخت لازم برای دسترس پذیر کردن این کتابها از طریق بخش کتابخانه دیجیتال فراهم کرده است و به محض دریافت کتابهای الکترونیکی اهدایی پس از سازماندهی آنها در این بخش از کتابخانه قابل دسترس خواهد نمود.

  

گروه خبری :همه اخبار, اخبار عمومی, آرشیو اخبار 1398/09/04 ساعت :١٣:٣٥ تعداد نمایش:139 کد خبر : ١٧٤٢٥