يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
خدمات
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > دوازدهمین سمینار ملی احتمال و فرآیندهای تصادفی در دانشکده ریاضی ،آمار و علوم کامپیوتر


   نسخه چاپي    ارسال به دوست
 
    دوازدهمین سمینار ملی احتمال و فرآیندهای تصادفی در دانشکده ریاضی ،آمار و علوم کامپیوتر
  

دوازدهمین سمینار ملی احتمال و فرآیندهای تصادفی با حضور چهره برتر این رشته و دانشجویان فعال در این زمینه در دانشکده ریاضی،آمار و علوم کامپیوتر  در حال برگزاری است.
  دبیر دوازدهمین سمینار احتمال و فرآیندهای تصادفی گفت : در مجموع 125 عنوان مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که پس از داوری مقالات 60 عنوان مقاله به صورت سخنرانی و 38 عنوان مقاله به صورت پوستر در این همایش دو روزه ارائه می شود .
دکتر سعید زال زاده برگزاری سه کارگاه تخصصی شامل آموزش احتمال و ریاضیات مدرسه ای و دانشگاهی ، شبیه سازی فرآیند های تصادفی با نرم افزار R و نظریه بازی ها در شرایط نا اطمینان و محیط های بازی از دیگر برنامه های این سمینار است .
وی گفت : محورهای این سمینار شامل نظریه‌ی احتمال ، فرایندهای تصادفی ، آنالیز تصادفی و ریاضیات مالی ،  قضیه‌های حدی ، استنباط آماری در فرایندهای تصادفی و کاربردهای احتمال و فرایندهای تصادفی در سایر علوم است .
رئیس انجمن علمی آمار ایران در این همایش با اشاره به  به چاپ 5 عنوان مجله علمی از سوی این انجمن گفت : تعداد پژوهشگرانی که در حوزه احتمال فعالیت دارند بسیار اندک است و می توان نتیجه گرفت که متاسفانه درباره نظریه احتمال و فرآیندهای تصادفی دچار غفلت شده ایم.
دکتر وحیدی اصل با بیان اینکه این شاخه از ریاضیات بسیار کاربردی و مهم است خواستار توجه بیشتر به آن شد .
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان هم در این همایش ضمن ارائه گزارشی از دانشگاه سمنان گفت :  دانشکده ریاضی آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه سمنان دارای 36  عضو هیات علمی است که از سال 89 مجوز فعالیت گرفت .
 دکتر سعدالدین با بیان اینکه فعالیت گروه ریاضی از سال 69 و گروه امار و علوم کامپیوتر از سال 86 و 87 آغاز شد افزود : دکتر اسحاقی از اعضای هیات علمی این دانشکده یکی از پژوهشگران برتر و برگزیده دانشگاه سمنان هستند که قرار گرفتن در بین دانشمندان یک درصد برتر جهان ، محقق جوان برتر کشور و یکی از کاشفان قضیه ریاضی لیب بعد از 41 سال در ایران از جمله افتخارات دکتر اسحاقی است .
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از مسائل مهم در حوزه جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی ، اشتغال است گفت : باید با همفکری به دنبال ایجاد اشتغال دانش بنیان و پایدار برای فارغ التحصیلان رشته های ریاضی باشیم .
یاد آور می شود ؛ دوازدهمین سمینار ملی احتمال و فرآیندهای تصادفی  نهم و دهم شهریور به میزبانی دانشکده ریاضی ،آمار و علوم کامپیوتر در دانشگاه سمنان برگزار می شود و در پایان از پوستر و نیز داوران برتر مجلات انجمن علمی آمار ایران قدر دانی خواهد شد .