چهارشنبه ١٢ آذر ١٣٩٩
خدمات
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > جلسه دفاع از رساله دکتری با عنوان : نظریه بازیها و کاربرد آن در بحران و بحران سازی - سرکار خانم زهرا فرهاد توسکی


   نسخه چاپي    ارسال به دوست
 
    جلسه دفاع از رساله دکتری با عنوان : نظریه بازیها و کاربرد آن در بحران و بحران سازی - سرکار خانم زهرا فرهاد توسکی
  

جلسه دفاع از رساله دکتری با عنوان : نظریه بازیها و کاربرد آن در بحران و بحران سازی -  18/7/98

 

پنج شنبه هجدهم مهرماه جاری، جلسه دفاع از رساله یکی دیگر از دانشجویان دکترای ریاضی محض برگزار خواهد شد.

در این دفاعیه خانم زهرا فرهاد توسکی از رساله دکترای خود با عنوان« : نظریه بازیها و کاربرد آ در بحران و بحران سازی » دفاع کرده و به درجه دکتری نائل خواهد شد. آقای دکتر مجید اسحاقی راهنمایی وی را در انجام این رساله بر عهده داشته اند. در این جلسه آقایان دکتر سید منصور واعظ پور استاد دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی امیر کبیر، دکتر محمد باقر قائمی دانشیار دانشکده ریاضی دانشگاه علم و صنعت و دکتر رضا معمار باشی دانشیار دانشکده ریاضی دانشگاه سمنان داوری رساله را بر عهده خواهند داشت. این جلسه به سرپرستی دکتر سید ابراهیم اکرمی به عنوان نماینده تحصیلات تکمیلی دانشگاه برگزار خواهد شد.این دفاعیه ساعت 11 الی 13 روز پنج شنبه هجدهم مهر ماه در سالن جلسات دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر برگزار خواهد شد.

خلاصه ای از موضوع رساله :

در این رساله به بحرانهای ساخت دست بشر پرداخته شده است.نظریه بازیها به دو دسته ی بازیهای همکارانه و بازیهای رقابتی تقسیم می شود. در این رساله با توجه به خلاء موجود در نظریه بازیها برای مدل سازی بحرانها و آنالیز آن، مانند بحران موشکی کوبا، مدلی برای بحران در بازیهای همکارانه و رقابتی ارائه شده است که به خوبلی توانایی نشان دادن شرایط بحرانی حتی قبل از وقوع آن را دارد.

در این رساله برای حل بحران و نقاط بحرانی بازی ها،  نقطه ی سازش معرفی شده است که در برخی بازیها منطبق بر تعادل نش است و در برخی دیگر از بازیها مانند بازی ترسو، پاسخ بهتری از تعادل تش برای حل بحران است. همچنین در این رساله در مبحث بازیهای همکارانه با تعریف بحران، دامنه بحران، ناحیه بحران، پایداری، مرگ ائتلاف و ... ارتباط خوبی بین نظریه بازیها و مفاهیم اساسی آنالیز ریاضی برقرار شده است.

و در نهایت این رساله با ذکر مثال های واقعی از بحرانهای ساخت دست بشر، چه در بازیهای همکارانه و چه در بازیهای رقابتی، دید روشنی برای بررسی بحرانهای ساخت بشر ارائه شده است .

 

  

گروه خبری :همه اخبار, اخبار دانشکده ریاضی, اخبار دفاعیات دانشکده ریاضی, دفاعیات, آرشیو اخبار 1398/07/10 ساعت :١٦:٠١ تعداد نمایش:680 کد خبر : ١٧٠٢٨