دوشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٨
خدمات
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > برگزاری جلسه هم اندیشی دبیران ریاضی آموزش و پرورش و اساتید ریاضی دانشگاه


   نسخه چاپي    ارسال به دوست
 
    برگزاری جلسه هم اندیشی دبیران ریاضی آموزش و پرورش و اساتید ریاضی دانشگاه
  

با هماهنگی های انجام شده، نشست مشترکی با حضور اعضای کارگروه درسی ریاضی آموزش و پرورش شهرستان و اعضای هیات علمی گروههای دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه سمنان برگزار شد .

دکتر علی اشرفی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر در این باره گفت: در این نشست که بنا به درخواست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سمنان و بمنظور هم اندیشی و بحث و تبادل نظر برگزار شد، راهکارهای تعامل و همکاری میان اساتید دانشگاه و دبیران ریاضی بررسی شد. وی اضافه کرد: در این نشست همچنین محتوای کتب جدید ریاضی دوره متوسطه ، مباحثی که طی سالهای اخیر از سرفصل درس ریاضی دوره متوسطه حذف شده و همچنین دلایل عدم استقبال دانش آموزان در انتخاب رشته ریاضی مورد بحث  و بررسی قرار گرفت.

اشرفی با اشاره به نتایج مثبت این نشست گفت: در این نشست قرار شد مباحث حذف شده از سرفصل درسی کتب ریاضی دوره متوسطه در تدوین برنامه آموزشی ریاضی دانشگاه مورد توجه قرار گیرد. همچنین برنامه ارائه دروس پیش دانشگاهی به منظور تقویت بنیه علمی دانشجویان جدید از سر گرفته شود.

معاون آموزشی دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر با اشاره به سمینار تخصصی آمار که در شهریور ماه سال جاری به میزبانی این دانشکده برگزار خواهد شد گفت: همچنین در این نشست قرار شد دبیران ریاضی شهرستان سمنان در کارگاههای آموزشی که توسط مولفین کشوری کتب درسی آمار در جریان سمینار شهریور ماه برگزار می شود شرکت نمایند.

    اشرفی با اشاره به استقبال اعضای کارگروه درس ریاضی آموزش و پرورش شهرستان از این جلسه گفت: بنا به درخواست آموزش و پرورش شهرستان قرار شد برگزاری این جلسات مشترک ادامه یابد .

این جلسه هم اندیشی که اعضای کارگروه درس ریاضی آموزش و پرورش شهرستان و اساتید گروههای  دانشکده ریاضی دانشگاه سمنان در آن حضور داشتند ، صبح روز دوشنبه شانزدهم ماه جاری در سالن جلسات دانشکده ریاضی ، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه سمنان برگزار شد.