خدمات
شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨
اخبار > کسب مقام دوم جایزه دکتر جواد بهبودیان توسط دکتر مهدی روزبه عضو هیات علمی دانشکده ریاضی ،آمار و علوم کامپیوتر


  چاپ        ارسال به دوست

کسب مقام دوم جایزه دکتر جواد بهبودیان توسط دکتر مهدی روزبه عضو هیات علمی دانشکده ریاضی ،آمار و علوم کامپیوتر

چهارمین دوره جایزه دکتر بهبودیان امسال در اختتامیه چهاردهمین کنفرانس امار ایران برگزار شد. بر اساس آئین نامه، هیات امنا به اتفاق آرا آقای دکتر مهدی روزبه عضو هیات علمی دانشگاه سمنان را با توجه به تحقیقات برجسته و چاپ مقالات با کیفیت بعنوان برنده دوم جایزه دکتر بهبودیان  اعلام نمودند.

چهاردهمین کنفرانس بین المللی آمار ایران با حضور رئیس انجمن آمار ایران، رئیس مرکز آمار ایران، رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود، پیشکسوتان، اساتید و دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور و اساتیدی از کشورهای آمریکا، ارمنستان، تایوان، استرالیا، دانمارک، برزیل، ایرلند، کانادا و کویت با هدف گسترش فرهنگ آماری درشهریور ماه 1397 به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شد. تعداد مقالات ارسال شده از سوی دانش پژوهان به دبیرخانه کنفرانس ۳۵۶ مقاله اعلام شد.

گفتنی است، دکتر جواد بهبودیان، استاد پیشکسوت دانشگاه شیراز، در زمره معدود افراد شاخص علم آمار در کشور هستند که نزدیک به نیم قرن، صبورانه در راه اعتلای جامعۀ آماری و ریاضی، ترویج و گسترش علم آمار در دانشگاه ها و تربیت آماردانان، تلاش مجدانه ای داشته است. به منظور تجلیل از مقام علمی و به پاس خدمات ارزندۀ این استاد و نیز تشویق پژوهش های اصیل آماری، انجمن آمار ایران جایزه ای با عنوان «جایزۀ دکتر جواد بهبودیان» را هر دو سال یک بار در کنفرانس آمار ایران به چند نفر از برترین نویسندگان مقالات از میان محققان جوان اهدا می کند. سرمایۀ اولیۀ این جایزه از محل کمک های بخش آمار دانشگاه شیراز و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران تأمین شده است.


١٥:٥١ - 1397/07/11    /    شماره : ١٤٣٥٥    /    تعداد نمایش : ١٥٩٧سامانه های ضروری
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2131
 بازدید امروز : 502
 کل بازدید : 989964
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 0/3043
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب