سه شنبه ٠٦ تير ١٣٩٦
 
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
خدمات
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 72533
 بازدید امروز : 335
 کل بازدید : 526066
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 0/2500
اخبار > فارغ التحصیلی یکی دیگر ازدانشجویان دکترای ریاضی دانشگاه سمنان


  چاپ        ارسال به دوست

فارغ التحصیلی یکی دیگر ازدانشجویان دکترای ریاضی دانشگاه سمنان

 
 
 

چهارشنبه هفدهم آذر ماه جاری، جلسه دفاع از رساله یکی دیگر از دانشجویان دکترای ریاضی دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد.

در این جلسه، سارا احمدی با دفاع از رساله خود به درجه دکترای ریاضی در گرایش آنالیز نائل خواهد شد. دکتر محمود بیدخام، دانشیار گروه ریاضی دانشگاه سمنان، راهنمایی وی را در انجام این رساله و دکتر مجید اسحاقی استاد گروه ریاضی دانشگاه سمنان مشاوره این رساله را بر عهده داشته اند.  در این جلسه آقایان دکتر علی عبادیان استاد گروه ریاضی دانشگاه ارومیه، دکتر علی غفاری استاد گروه ریاضی دانشگاه سمنان و دکتر احمد زیره دانشیار گروه ریاضی دانشگاه صنعتی شاهرود، در قالب هیات داوران، داوری این رساله را بر عهده خواهند داشت. گفتنی است این جلسه ی دفاعیه از ساعت 13 الی 15 روز چهارشنبه هفته ی جاری (هفدهم آذرماه) در سالن جلسات دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد. در ابن دفاعیه جمعی از اساتید، دانشجویان مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد گروه ریاضی حضور خواهند داشت.

 

چکیده ای از موضوع این رساله:

 در سال 1892، کورادو سیگره، اعداد مختلط مضاعف را معرفی کرد. او سخنرانی های همیلتون درباره ی کواترینون ها (1853) و کارهای کلیفورد را مطالعه و سپس با بکار بردن برخی از نمادهای همیلتون، سیستم اعداد مختلط مضاعف را توسعه داد. همچنین ریلی(1953) توابع مختلط مضاعف را مورد بررسی قرار داد.

در این رساله، ابتدا چند جمله ایهای مختلط مضاعف خود معکوس تعریف و خواص آنها مورد بررسی قرار می گیرد. سپس قضیه های گاووس- لوکاس، روشه، اصل ماکزیمم قدر مطلق و اصل مینیمم قدر مطلق برای توابع مختلط مضاعف تحلیلی بیان و اثبات می شود و در پایان خواص اکسترمال مشتق و مشتق قطبی چند جمله ایهای مختلط برای نرم معمولی و نرمLPمورد  مطالعه و بررسی قرار می گیرد. ■

 


١٠:١٥ - 1395/09/15    /    شماره : ١٠٣٩٥    /    تعداد نمایش : ٤٧٧