خدمات
شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧
معرفی دانشکده


مقدمه

رشته رياضی به عنوان مادر علوم، با بيش از يکصد و سی شاخه و گرايش مختلف و متنوع، علاوه بر آنکه در خدمت ساير علوم، موجبات پيشبرد اهداف و گره گشايي از مسايل آن هاست، همواره در گسترش مرزهای دانش بشری پيشتاز علوم بوده است. در برخی زمينه ها، رياضی همگام با علوم مختلف در حل مسايل آن ها پيش می رود و در برخی زمينه ها، همزمان با رفع مشکلات و موانع موجود در مسير پيشرفت ساير علوم، با طرح مسايل جديد جلوتر از زمان پيش می رود. در طی تاريخ علم بارها مسايلی در رياضی طرح و حل شده است که ده ها و حتی صدها سال بعد به مرحله کاربرد رسيده اند.

رياضيدانان و رياضی کاران بسياری در تاريخ علم کشورمان خدمات ارزنده ای در جهت پيشبرد جهانی علوم و توسعه رياضی در ايران عزيزمان انجام داده اند که نام آن ها را در تاريخ علم ايران و جهان جاودانه کرده است. از خوارزمی و خيام و غياث الدين جمشيد کاشانی گرفته تا حسابی و هشترودی و شهرياری در کنار صدها رياضيدان برجسته ايرانی در حال و گذشته اين مرزو بوم که در معتبرترين دانشگاههای دنيا مشغول کار بوده و هستند. در اين ميان نام هايي چون لطفی عسگرزاده وجود دارند که نظريه پردازی های او در تمام علوم نفوذ کرده و تاريخ علم دنيا دانشمندی با اين تعداد ارجاع به نظرياتش کمتر به خود ديده است.

معرفی دانشکده

دانشگاه سمنان نيز در جهت همگامی قدرتمندانه تر با جامعه علمی کشور در توسعه علم رياضی، در خرداد ماه سال 1389 مجوز تاسيس دانشکده رياضی، آمار و علوم کامپيوتر را از وزارت علوم تحقيقات و فناوری کسب کرد. گروه رياضی دانشگاه از سال 1369 و گروه های آمار و علوم کامپيوتر به ترتيب از سال های 1386 و 1387 شروع به کار کرده بودند.

 

سامانه های ضروری
سایتهای مفید
دانشگاه سمنان
انجمن ریاضی ایران
سامانه ارزیابی نشریات علمی

بانک اطلاعات نشریات فارسی

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6626
 بازدید امروز : 436
 کل بازدید : 782190
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.2031
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب