خدمات
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
اخبار > فارغ التحصیلی یکی دیگر از دانشجویان دکترای ریاضی دانشگاه سمنان


  چاپ        ارسال به دوست

فارغ التحصیلی یکی دیگر از دانشجویان دکترای ریاضی دانشگاه سمنان

سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ماه یکی دیگر از دانشجویان دکترای ریاضی دانشگاه سمنان با دفاع از تز دکترای خود فارغ التحصیل خواهد شد. یوسف جعفر زاده، دانشجوی دکترای ریاضی کاربردی،با دفاع از رساله خود با عنوان «  بررسی جواب دستگاه معادلات انتگرال فردهلم نوع دوم  به کمک توابع پایه ای بلاک- پالس اصلاح شده» در گرایش آنالیز عددی به درجه ی دکتری نائل خواهد شد.

وی در توضیح مختصری پیرامون موضوع رساله ی خود گفت: بسیاری از مسائل کاربردی در قالب معادلات انتگرال و دستگاه معادلات انتگرال آشکار می گردد. طبقه گسترده ای از مسائل مقدار اولیه متناظر با معادلات دیفرانسیل می توانند به معادلات انتگرال تبدیل گردند، لذا گستردگی این معادلات، راه ‌حل‌های ویژه‌ای را‌ جهت یافتن جواب های آن ها می طلبد. همانند سایر مدل های ریاضی، روش های مختلف عددی نیز جهت حل معادلات انتگرال بسیار مفید می باشد. وی اضافه کرد: در این رساله از مجموعه جدیدی از توابع متعامد که از توابع بلاک پالس نتیجه گرفته شده است استفاده می کنیم و آن را توابع پایه ای بلاک پالس اصلاح شده می نامیم. همچنین به ترکیب توابع بلاک پالس با چندجمله‌ای‌های درجه دوم می پردازیم. ویژ گی های اساسی این توابع را بررسی می کنیم و قضایای مربوط به توابع بلاک پالس را برای این توابع نیز مورد مطالعه قرار می دهیم. کاربردهای این توابع در حل دستگاه معادلات انتگرال خطی فردهلم را مورد بررسی قرار داده بعلاوه به معرفی تقریب توابع با چندجمله‌ای لاگرانژ و تیلور با روش مشابه توابع پایه ای بلاک پالس اصلاح شده می پردازیم.

گفتنی است در این جلسه ی دفاعیه دکتر حجت الله ادیبی، دانشیار ریاضی دانشگاه صنعتی امیر کبیر، دکتر رضا پور قلی دانشیار ریاضی دانشگاه دامغان و دکتر جواد دمیرچی از اساتید گروه ریاضی دانشگاه سمنان در قالب هیات داوران، داوری این دفاعیه را بر عهده خواهند داشت. در این رساله دکتر باقر کرامتی، از اساتید ریاضی دانشگاه سمنان، راهنمایی این دانشجو را بر عهده داشته است . ■

عنوان پایان نامه: بررسی جواب دستگاه معادلات انتگرال فردهلم نوع دوم به کمک توابع پایه ای بلاک- پالس اصلاح شده

توسط :یوسف جعفرزاده

استاد راهنما: دکتر باقر کرامتی

بسیاری از مسائل کاربردی در قالب معادلات انتگرال و دستگاه معادلات انتگرال آشکار می گردد. طبقه گسترده ای از مسائل مقدار اولیه متناظر با معادلات دیفرانسیل می توانند به معادلات انتگرال تبدیل گردند، لذا گستردگی این معادلات، راه ‌حل‌های ویژه‌ای را‌جهت یافتن جواب های آن ها می طلبد. همانند سایر مدل های ریاضی، روش های مختلف عددی نیز جهت حل معادلات انتگرال بسیار مفید می باشد.

در این رساله از مجموعه جدیدی از توابع متعامد که از توابع بلاک پالس نتیجه گرفته شده است استفاده می کنیم و آن را توابع پایه ای بلاک پالس اصلاح شده می نامیم. همچنین به ترکیب توابع بلاک پالس با چندجمله‌ای‌های درجه دوم می پردازیم. ویژ گی های اساسی این توابع را بررسی می کنیم و قضایای مربوط به توابع بلاک پالس را برای این توابع نیز مورد مطالعه قرار می دهیم. کاربردهای این توابع در حل دستگاه معادلات انتگرال خطی فردهلم را مورد بررسی قرار می دهیم. بعلاوه به معرفی تقریب توابع با چندجمله‌ای لاگرانژ و تیلور با روش مشابه توابع پایه ای بلاک پالس اصلاح شده می پردازیم.

 


٠٨:٤٢ - 1396/02/16    /    شماره : ١١٢١١    /    تعداد نمایش : ٢٥٩١آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5115
 بازدید امروز : 336
 کل بازدید : 1003550
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/2344
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب