دوشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٩
خدمات
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار > جلسه دفاع از دکتری جناب آقای مالک پورحسینی


   نسخه چاپي    ارسال به دوست
 
    جلسه دفاع از دکتری جناب آقای مالک پورحسینی
  

جلسه دفاع از رساله دکتری با عنوان:  مدل سازی و تحلیل اثر آگاهی، آموزش و رسانه ها بر دینامیک سوء مصرف مواد

چهارشنبه هفدهم مهرماه جاری، جلسه دفاع از رساله یکی دیگر از دانشجویان دکترای ریاضی محض گرایش آنالیز برگزار خواهد شد.

در این دفاعیه آقای مالک پورحسینی از رساله دکترای خود با عنوان« مدل سازی و تحلیل اثر آگاهی، آموزش و رسانه ها بر دینامیک سوء مصرف مواد » دفاع کرده و به درجه دکتری نائل خواهد شد. آقای دکتر رضا معمار باشی راهنمایی وی را در انجام این رساله بر عهده داشته است. در این جلسه آقایان دکتر عبدالرحمن رازانی استاد دانشکده ریاضی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین، دکتر اسدالله آقاجانی، دانشیار دانشکده ریاضی دانشگاه علم و صنعت و دکتر مجید اسحاقی، استاد دانشکده ریاضی دانشگاه سمنان داوری رساله را بر عهده خواهند داشت. این جلسه به سرپرستی دکتر فریدون حبیبیان دهکردی به عنوان نماینده تحصیلات تکمیلی دانشگاه برگزار خواهد شد.شروع این دفاعیه راس ساعت 17 در سالن جلسات دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر برگزار خواهد بود .

چکیده ای از موضوع رساله

مسئله اعتیاد به مواد مخدر یکی از مشکلات پیچیده جوامع بشری است که به ویژه در عصر حاضر به یکی از معضلات اجتماعی اکثر کشورها تبدیل شده است. پیشبینی و تحلیل گسترش اعتیاد و بررسی کمی عوامل دخیل در آن برای تصمیمگیرندگان جوامع بسیار مفید است‏، لذا متخصصان شاخههای مختلف، از جمله‏، ریاضی‏ و آمار به یاری متخصصان علوم اجتماعی آمده و به مدلسازی و تحلیل روال گسترش اعتیاد‏، بررسی برخی از عوامل دخیل در تشدید و یا کنترل گسترش آن پرداختهاند.

 این رساله به مدلسازی اثرات فوق بر روال تغییرات تعداد مصرف کنندگان و تطبیق مدلها با دادههای تجربی و نیز آنالیز مدلها پرداخته که میتوان از آنها در پیشبینی تغییرات کمی و کیفی گسترش اعتیاد و اتخاذ راهکارهایی برای کنترل آنها استفاده کرد. همچنین در این  مدلسازی میتوان بررسی نمود که برای دوری نمودن جامعه از سوء مصرف مواد چه اقداماتی باید انجام شود و همچنین تاثیر آموزش را بر این کار سنجید و علاوه بر آن راهکارهایی که باعث کاهش استفاده نادرست از مصرف مواد و تاثیر آموزش برای کمک کردن به این کار میشود را مورد آزمایش قرار داد .

  

گروه خبری :همه اخبار, اخبار دانشکده ریاضی, اخبار دفاعیات دانشکده ریاضی, دفاعیات, آرشیو اخبار 1398/07/10 ساعت :١٥:٣٩ تعداد نمایش:690 کد خبر : ١٧٠٢٦